наукова робота кафедри

Наукова і науково-дослідна діяльність кафедри здійснюється відповідно до сучасних пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки на період до 2015 року. У науковому плані, кафедра бере активну участь у розробленні нової багатофункціональної моделі екологізації ведення лісового господарства на типологічній основі і лісокористування з врахуванням ландшафтного та басейнового (водозбірного) принципів, які б об’єднували екологічні, економічні й соціальні цілі господарювання.

Кафедра екології працює над вирішенням наступних проблем:

–           підвищення екологічної стійкості та ефективності функціонування лісових екосистем західного регіону України;

–           оптимізація структури співвідношення земельних угідь;

–           збільшення лісистості України;

–           оцінка соціоекологічних функцій гірських і рівнинних лісів;

–           аналіз інформативності показників стану навколишнього середовища;

–           опрацювання екологічних аспектів функціонування новостворених  заповідників, НПП та інших об’єктів ППЗ;

–           вдосконалення принципів раціонального природокористування;

–           фітомеліорація девастованих ландшафтів.

Працівники кафедри брали активну участь у виконанні швейцарсько-українського проекту: „Наближене до природи лісове господарство” у Закарпатській області на території ДП «Міжгірське лісове господарство». За активної участі співробітників кафедри екології та Інституту Екології Карпат НАН України підготовлено наукове обгрунтування щодо доцільності створення Національного природного парку „Північне Поділля”, на підставі якого було підписано указ Президента України про його створення.