gerb1


КОНТАКТИ

вул. Генерала Чупринки, 134,
м. Львів, 79057

Тел./факс: +38(032) 238-81-94
e-mail: ecology(a)nltu.edu.ua

http://ecology.nltu.edu.ua

Природний заповідник "Розточчя"

rozto44jaНаціональний лісотехнічний університет Укрїни є ініціатором створення природоохоронних об'єктів місцевого та загальнодержавного значення. В 1974 році з ініціативи університету засновано Державний заказник "Страдчанський ліс", у 1978 році - заповідне урочище "Королева гора".

У 1984 року постановою Ради Міністрів Української РСР організовано Природний заповідник "Розточчя" площею 2084,5 га. Заповідник складається з двох лісництв (Верещицьке та Ставчанське), протяжність території з півночі на південь становить 8 км, із заходу на схід - 12 км, адміністрація розміщена в смт Івано-Франкове Янівського району Львівської обл. Заповідник є природним ядром Біосферного резервату "Розточчя", який був включений до світової мережі біосферних резерватів на 23 сесії МАБ ЮНЕСКО у червні 2011 році у м. Дрезден.

Особливістю Розточчя є висока лісистість. Це єдине місце в Україні, де на порівняно невеликій території сконцентровано понад 20 типів лісу. Тут перекриваються ареали багатьох євроазійських видів дерев і чагарників, що в поєднанні з високою мозаїчністю грунтів привело до формування унікальних угруповань. Особливо цінним є сосново-букові та сосново-дубово-букові ліси.

Заповідник є базою практик для студентів не тільки НЛТУ України, а й інших вищих та спеціальних навчальних закладів. Заповідник проводить значну еколого-просвітницьку роботу.

zoorozto44ja

Лісоекологічний стаціонар "Східниця"

sxidnuzja

 

Лісоекологічний стаціонар «Східниця» розташований у смерековому лісі, над яром поблизу трьох джерел унікальних мінеральних вод. Стаціонар має дерев'яний будинок та дві колиби, де одночасно можуть проживати 26 осіб. Є кухня, душові приміщення, альтанка з мангалом, постійно наявна холодна та гаряча вода.

Тут функціонує одна з частин лісогідрологічного стаціонару, організованого у передгірній та гірській частині Бескид, де вивчається комплексний вплив лісових екосистем на формування водних ресурсів та гідрологічний режим гірських річок. Студенти-екологи під час проходження навчальної практики з дисципліни «Гідрологія» виконують роботи на річках Східничанка, Стрий, знайомляться з функціонуванням та оснащенням гідрометричного поста «Майдан» на річці Рибник. 

 

Детальніше...

Науково-навчальна лісоекологічна лабораторія "Шацьк"

 wazk ozero i bydunok

«Шацьк» — науково-навчальна лісоекологічна лабораторія, розташована на березі озера Пісочне, в межах природного парку «Шацькі озера». У приміщеннях лабораторії одночасно можуть проживати і працювати 50 осіб.

Під час практики студенти вивчають особливості будови лісових насаджень, ґрунтів та водного режиму Полісся. Наукова діяльність лабораторії спрямована на дослідження особливостей росту соснових насаджень у бідних та відносно бідних лісорослинних умовах різної зволоженості від дуже сухих до мокрих. Окремим питанням є вивчення впливу осушувальної меліорації на стан і розвиток лісової рослинності та збереження біорізноманіття.

 

Лісоекологічний стаціонар «Моршин»

morshun

 

Лісоекологічний стаціонар «Моршин» розташований у парковій зоні м. Моршин. На ньому можуть одночасно працювати 50 осіб.

Науково-дослідна робота на стаціонарі спрямована на дослідження структури та особливостей росту букових і дубових деревостанів Прикарпаття. Студенти й науковці факультету проводять комплексні гідравлічні, лісівничі й екологічні дослідження в районі лісопаркової зони, інтен­сивних рекреаційних навантажень на листяні ліси.

GREEN Blue Orange BACK TO TOP