Відкрита лекція-візит доктора Брюса Літтла про «Життя та його сенс»

23 березня 2016 року в Національному лісотехнічному університеті України доктор Брюс Літтл, професор, старший викладач філософії, директор колекції Френсіса А. Шеффера провів відкриту лекцію на тему «Життя та його сенс».

IMG 7511

На лекції були присутні науково-педагогічні працівники, аспіранти, магістри та студенти університету. Організатори заходу мали на меті привернути увагу присутніх до проблеми сенсу життя людини, адже кожна людина на певному етапі життя вирішує проблему власної оцінки свого існування.

У чому сенс життя? Для кожної людини сенс життя є свій. Для когось – це визнання, достаток, гроші. Для іншого – творчість, самовдосконалення, улюблена професія, домашній затишок. Одна прагне здобути освіту і мати успіх у кар’єрі, інша – створити сім`ю і мати затишок вдома.

Лектор Брюс Літтл зазначив, що у кожної людини є особистий вибір мети свого існування. Багато залежить від виховання дитини від самого народження та від життєвих цінностей які їй прививатимуть. Велике значення має приклад батьків.

Нереалізована потреба пошуку сенсу життя проявляється у напружених відносинах і може призвести до виражених нервових розладів. «Якщо б людина існувала без сенсу життя, то вона була би молекулою, яка переміщується у броунівському русі без змісту і напряму руху», – зазначив доктор Брюс Літтл.

Наприкінці лекції відбувся активний обмін думками між професором Брюсом Літтл та слухацькою аудиторією. На обговорення було винесено низку найактуальніших питань, що торкалися теорії Дарвіна, філософії та сенсу життя Фрідріха Нітше, а також значення та існування Бога у різних релігіях світу. Але всі дійшли одностайного висновку, що питання про сенс життя буде відкритим вічно, тому що кожен матиме на нього свою відповідь.

Довідкова інформація

Доктор Брюс Літтл – професор, старший викладач філософії, директор колекції Френсіса А. Шеффера.

Професійний досвід

2014 р. - по теперішній час – директор Cambridge Scholars Network, Cambridge, England.
2012 р. - по теперішній час – організатор мережі європейських філософів спільно з Європейським Лідерським Форумом.
2011 р. - по теперішній час – директор збірки Francis A. Schaeffer в бібліотеці SEBTS.
2010 р. - по теперішній час – ад’юнкт-професор філософії TCMI Відень, Австрія.
2008-2011 рр. – служив у виконавчій раді Євангельського філософського товариства.
2005-2008 рр. – заступник декана теології Southeastern Baptist Theological Seminary.
З 2001 р. – старший викладач філософії Southeastern Baptist Theological Seminary, Wake Forest, NC (читав предмети: Апологетика; Релігійна Епістемологія; Християнська віра і мистецтво; Проблема зла; Християнський вступ у філософію).
1999-2001 рр. – ад’юнкт-професор філософії релігії Southeastern Baptist Theological Seminary, Wake Forest, NC.
1998-2000 рр. – асистент викладача доктора Л. Русі Буш в Southeastern Baptist Theological Seminary.

Академічний досвід

2001 р. – викладання на докторській програмі: Християнство і культура, Філософія, Епістемологія, Проблема зла.

Нагороди

1985 р. – Премія Джонатана Едвардса за видатні Есе з філософії.
1981 р. – Хто є хто серед студентів в американських університетах і коледжах?
2007 р. – Почесний доктор (присуджено Universitatea Constantin Brâncuş, Târgu-Jiu, Romania за культурно-навчальну роботу, здійснену в Східній Європі з 1995 року).
2008 р. – Бездоганність у викладанні (премія вручена Південно-Східною баптистською теологічною семінарією).
2014 р. – Сертифікат бездоганності за успіхи у просуванні моральних цінностей та християнської етики («Центр міжнародних відносин та досліджень», Університет Крайова, Румунія).

Додаткова освіта

1995 р. (літо) – інтенсивний курс з біоетики (Trinity Evangelical Divinity School, Deerfield, IL).
1990-1991 рр. – Американське християнство (Duke Divinity School, Durham, NC).
1989 (осінь) – Американське християнство (University of North Carolina (Graduate) Chapel Hill, NC).
1979 р. і 1981 р. – Історична географія Землі обітованої (Summer Undergraduate/Graduate Programs Institute of Holy Land Studies, Jerusalem, Israel).